DİSPENSER KİRALAMA NEDİR?

DİSPENSER KİRALAMA NEDİR?

Gasgrup ve Dover Fueling Solutions'ın birlikte geliştirdikleri, işletmelerin ilk yatırım ve işletme maliyetlerini düşürmeyi amaçlayan, uzun dönem kiralama sistemidir.
Günümüzün değişen kural ve prosedürleriyle Akaryakıt istasyon işletmelerinin hem yükümlülükleri hem de iş yükleri günden güne artmaktadır. Sektörden gelen talepler ve bizim sahada yaptığımız gözlemler doğrultusunda; işletmelerin beklentisi Akaryakıt dispenserleriyle ilgili problemleri sıfıra indirgemeleri ve çözüme hemen ulaşabilmeleridir. Biz de Gasgrup olarak 2019 yılı sonunda distribütörü olduğumuz 130 yılı aşan geçmişi, kalitesi ile dünya lideri konumundaki Wayne Dispenserleri yeni bir uygulamayla sektöre sunmak için harekete geçtik. Wayne ve diğer birçok markanın ait olduğu Dover Fueling Solutions DFS ile birlikte bu güne kadar kimi sebeplerle yapılmamış olan Dispenser Kiralama sistemini hayata geçirmeye karar verdik. DFS ile birlikte başlattığımız bu proje ile amacımız yıllara dayanan Wayne ürünlerinin kalite ve sağlamlığını müşterilerimize Wayne gibi ürünler ile değil, bizzat ORİJİNAL WAYNE ürünleri ve servisiyle yaşama imkanı sağlamaktır. Müşterimiz Wayne Akaryakıt dispenserine, orijinal yedek parça ve servisine kiralama süresince sahip olacak, uzatılmış garanti ve servis hizmetinden yararlanacak kimi uzun süreli hasar ve arızalarda İKAME DİSPENSER montajıyla kesintisiz olarak hizmet verebilecektir.
Rekabet kurulu kararı kapsamında dağıtım firmalarıyla bayiler arasındaki sözleşmeler 5 yıldan uzun süreli yapılamamaktadır. 5 yılın sonunda yenilenmeyen sözleşmeler doğrultusunda bayilerin sahadaki ürünlerinin tamamı yenilenmekte ve yeni bir alım süreci gerçekleşmektedir. Kiralama sistemi ile dağıtım firmaları ve bayiler bu aşamadaki iş yükü ve takipten de kurtulacaklardır.

scroll up